Najbardziej popularne soki, które możesz samodzielnie przyrządzić

Najbardziej popularne soki, które możesz samodzielnie przyrządzić

Kupiłeś wyciskarkę i brakuje Ci pomysłów na soki? Jeśli jesteś początkującym użytkownikiem tego urządzenia, to nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego, jak wielkie ma ono możliwości. Poniżej przedstawiamy kilka naszych propozycji na pyszne soki, niemniej jednak warto żebyś Ty samodzielnie eksperymentował i szukał własnych kompozycji i smaków.

Sok z pomidorów

Jeden z najbardziej popularnych soków, który bogaty jest w lipoken. Substancja ta odpowiada za przeciwdziałanie wolnym rodnikom, czyli hamuje jednocześnie proces starzenia się. Co więcej, lipoken wykazuje bardzo silne działanie przeciwrakowe. Sok tylko z jednego pomidora około 190g pokrywa dzienne zapotrzebowanie na witaminę C.

Przed wyciskaniem nie musisz obierać pomidorów. Warto wiedzieć, że sok uzyskany w ten sposób możesz ugotować i mieć w pełni naturalny ketchup lub sos pomidorowy do potraw.

Sok z selera

Jest to świetny środek na uspokojenie, więc jeśli masz wiele stresujących sytuacji, to zdecydowanie polecamy picie soku z selera. Dodatkowo oczyszcza organizm z toksyn i produktów ubocznych przemiany materii. Możesz wyciskać korzeń, jak i również łodygę, bowiem obie te części będą się bardzo dobrze nadawały do uzyskania bogatego w witaminy soku.

Sok ze szpinaku

Jedni szpinak lubią, a inni go szczerze nienawidzą. Nie można mu jednak odmówić prozdrowotnych właściwości. Pozwala uzupełnić minerały takie jak potas, sód oraz magnez. Przy wyciskaniu szpinaku warto jest wyciskać jego liście pojedynczy, ponieważ jest to dość mocno włókniste warzywo.


Dodaj komentarz