Urządzenia do wyciskania soków – jakie najlepiej wybrać?

Urządzenia do wyciskania soków – jakie najlepiej wybrać?

Chciałbyś mieć możliwość przygotowywania sobie świeżych soków z warzyw i owoców każdego dnia? Jednakże tutaj pojawia się podstawowe pytanie, czy zdecydować się na sokowirówkę, czy może droższą wyciskarkę do soków? Mamy nadzieję, że dzięki tym informacjom wybór nie będzie dla Ciebie już taki trudny i szybko podejmiesz właściwą dla siebie decyzję.

Sokowirówki

Zdecydowanie najbardziej popularne i jednocześnie najtańsze urządzenia do pozyskiwania soku. Wyciskanie odbywa się tutaj za pomocą wirującego sita ze specjalnymi ostrzami, które niejako siekają owoc. Sok, który się podczas tego procesu wydostaje spływa po ściankach sita, a potem przez dedykowany lejek do pojemnika na sok.

Soki uzyskiwane w ten sposób są bardzo klarowne i nie ma w nich cząsteczek miąższu z owoców i warzyw. Jednakże podczas wyciskania następuje wzrost temperatury, przez co sok traci cenne właściwości odżywcze.

Wyciskarki do owoców ślimakowe

W tym wypadku za wyciskanie odpowiada specjalny wałek ślimakowych, który miażdży owoce. Sok przepływa przez specjalne sita filtrujące, a następnie do przygotowanego wcześniej pojemnika. Nie jest on klarowny i zawiera cząsteczki miąższu, aczkolwiek jest znacznie zdrowszy od tego, który dostajemy po użyciu sokowirówki.

Wyciskarki do owoców pracują na bardzo wolnych obrotach, dzięki czemu sok nie ulega napowietrzeniu oraz nie wytwarza się wyższa temperatur podczas wyciskania.

Ostateczny wybór należy oczywiście do Ciebie, gdyż każdy ma swoje osobiste wymagania.

 


Dodaj komentarz